Ciekawostki

FILMY Z PSAMI W ROLI GŁÓWNEJ – POLECAMY!

komisarz-alex

„Komisarz Alex”. Trzymająca w napięciu akcja serialu skupia się wokół trójki pracowników biura policji kryminalnej a rozgrywana jest w najciekawszych miejscach Łodzi. Oprócz policjantów, w łódzkiej policji, służbę sprawuje owczarek niemiecki Alex, który pomaga rozwiązywać kryminalne zagadki i jest dodatkową parą oczu i uszu dla swojego zespołu. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

 

przygoda-na-antarktydzie

„Przygoda na Antarktydzie”. Walt Disney Pictures przedstawia przepełnioną akcją przygodę i wzruszającą opowieść o lojalności i przyjaźni. Okropna, nieprzychylna pogoda i straszny wypadek zmuszają uczestników ekspedycji naukowej do ewakuacji z bazy na Antarktydzie. Przewodnik Jery (Paul Walker) musi pozostawić swe ukochane psy zaprzęgowe, aby przetrwać najbardziej zaciekłą zimę na Ziemi. Gnane niepohamowaną przyjaźnią wierne psy i osamotniony, tęskniący za nimi Jerry odbywają niewiarygodną przygodę, by się w końcu spotkać. „Przygoda na Antarktydzie” to oparta na faktach, cudowna, inspirująca opowieść, która z pewnością zachwyci całą rodzinę. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

szajbus-i-pingwiny

„Szajbus i pingwiny”. Największą atrakcją małej wyspy i wybrzeży Australii są zamieszkujące ją pingwiny lecz ich życiu zagraża nagła inwazja lisów. Na ratunek pingwinom rusza zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę. Z nieoczekiwaną pomocą przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków. Historia oparta na faktach.(Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

powrot-psiakow

„Powrót psiaków”. Gdy rodzice Widdy`ego i Liz podjęli decyzję by przenieść się na wieś, dzieci obawiały się nudy. Wkrótce po przeprowadzce do ich domu przybłąkał się pies rasy Golden Retriever, i ku zaskoczeniu wszystkich okazalo się, że jest to suczka, która spodziewa się małych. Tuż po rozwiązaniu, państwo Lowry zadecydowali, że pieski należy oddać, gdyż wychowanie szóstki rozbrykanych maluchów wymaga zbyt dużo zachodu. Jednak szczeniaczki, które przewróciły życie Lowrych do góry nogami, stały się jednocześnie jej nieodzowną częścią. Rodzina postanawia odzyskać pieski, czy całej szóstce uda się szczęśliwie wrócić do domu? (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl).

101-dalmatynczykow

„101 dalmatyńczyków”. Bohaterem filmu jest Pongo, pewien atrakcyjny, inteligentny dalmatyńczyk, który wraz ze swym panem mieszka w Londynie. Świadomy swoich walorów postanawia nawiązać romans z pewną dalmatynką o imieniu Perdy. Nie zamierza jednak czekać, aż jego pan sam się domyśli i zaaranżuje spotkanie z właścicielką Perdy, Anitą – postanawia sam zacząć działać. Spotkanie okazuje się nadzwyczaj owocne. Szczęśliwym trafem Roger zakochuje się w Anicie z wzajemnością i po jakimś czasie biorą ślub. Dzięki temu Pongo i Perdy również zamieszkują razem. Wkrótce przychodzi na świat psie potomstwo – pietnaścioro uroczych szczeniaków o miękkim, białym futerku w czarne łatki. I tu pojawia się problem. Anita jest projektantką mody i pracuje dla despotycznej Cruelli DeMon. Ta zaś, gdy przypadkowo dowiaduje się o istnieniu szczeniaków, natychmiast składa propozycję ich zakupienia. Z pewnością ma złe zamiary… (www.filmweb.pl)

przyjaciel-pies-uczenie-zachowan

„Przyjaciel pies. Uczenie zachowań”. W tym filmie znajdziecie informacje na temat tresury i kształcenia zachowań psów czyli wiedzę jaką powinien posiadać każdy właściciel czworonoga.Narratorem jest Sari Paavilainen, treser psów ze szkoły tresury viso. Pod jej przewodnictwem zgłębicie tajniki mechanizmów wpływających na zachowanie psów, które pozwolą wam z sukcesem wyszkolić czworonożnego przyjaciela. Poznając psi język i korzystając ze wskazówek tu zawartych, szybko przekonacie się, że proces nauczania może być prosty i pełen radości. Poznacie berneńskiego psa pasterskiego, szczeniaka o imieniu Motkis, oraz inne zwierzęta, które pomogą zaprezentować ćwiczenia. Nauczycie się ich praktycznego stosowania ze swoim pupilem. Ten film pomoże wam wpłynąć na wzrost posłuszeństwa dorosłego psa. Jak również da Wam wskazówki, jak pomyślnie uspołecznić i wyszkolić szczeniaka. Film podzielony jest na rozdziały z konkretnymi ćwiczeniami – zachowania wrodzone i wyuczone, rozpoznawanie sygnałów, nauka prowadzenia na smyczy, mijanie innych psów, nawiązywanie kontaktu wzrokowego, podróż, przywoływanie i wiele innych.

marley-i-ja-szczeniece-lata

„Marley i ja: szczenięce lata”. Marley powraca z jeszcze bardziej rozmachanym ogonem i tym razem MÓWI. To prawda, „najgorszy Pies świata” ma rozbrykany głos i równie niesforny charakter. Dołącz do Marleya w jego beztroskich szczenięcych latach, kiedy to razem z letnim kumplem Bodim Groganem sieją spustoszenie podczas sąsiedzkiej wystawy psów. Zobacz jak Marley wyprowadza w pole dobermany, owczarki i psy rasy collie jednocześnie kradnąc serca innych w charakterystyczny dla siebie, wyjątkowy sposób. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

orzeszek

„Orzeszek”. Sal i Ray po śmierci rodziców przebywają w domu dziecka. Pewnego dnia dowiadują się, że zostaną adoptowane. Jednocześnie ma miejsce niezwykłe wydarzenie – dziewczynki ratują życie szczeniakowi i chcą go zabrać ze sobą. Sprawy się komplikują, gdyż w apartamentowcu, w którym mieszkają ich nowi rodzice, niemożna mieć zwierząt, adopcyjny tata ma alergię na sierść, a Orzeszek, bo tak dziewczynki nazwały szczeniaka, okazuje się być rasowym dogiem królewskim.Film jest laureatem nagrody Kryształowego Serca na festiwalu Heartland. (www.webfilm.pl)

k-9

„K-9”. James Belushi jako Thomas Doodley – ekscentryczny gliniarz z wydziału do walki z narkotykami w parze z policyjnym czworonogiem o dość niezależnej osobowości.Uparty Doodley jest o krok od zatrzymania znanego w kręgach towarzyskich prominenta uwikłanego w wartą blisko 50 milionów dolarów aferę narkotykową. Postrzegany przez kolegów jako zbyt szalony i nieprzewidywalny partner nie może jednak liczyć na ich pomoc. Nikt bowiem nie chce z nim współpracować. Nikt… z wyjątkiem Jerry`ego Lee, wspaniale wytresowanego owczarka niemieckiego z najlepszym nosem w świecie biznesu narkotykowego.Ten dość niekonwencjonalny dobór nie satysfakcjonuje żadnego z bohaterów, jednak po serii konfliktów i kłótni oraz dogłębnej obserwacji uczą się oni wzajemnego, początkowo nieco wymuszonego, szacunku. (www.filmweb.pl).

k9-lowcy-skarbow

„K 9: łowcy skarbów”. Kiedy nastoletnia Kassie wraz z przyjaciółmi znajduje stary, zepsuty zegarek kieszonkowy, nie podejrzewa, że to początek niezwykłej przygody. Chronometr zawiera bowiem wskazówkę dotyczącą legendarnego skarbu. By do niego dotrzeć, trzeba podjąć wyzwanie, rozwiązywać czekające na śmiałków zagadki i ominąć czyhające niebezpieczeństwa. Tych nie brakuje, bo na złoto ostrzą sobie zęby całkiem poważni złoczyńcy. To jednak nie przeraża Kassie, która w towarzystwie swojego wiernego owczarka Scoota i przyjaciół wyrusza, by przeżyć przygodę swojego życia! (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

k-911

„K-911”. Detektyw Thomas Dooley (James Bellushi) i jego czworonożny partner Jerry Lee nie ustają w walce z przestępczością wykazując się odwagą, poświęceniem, sprytem i … humorem. Mimo coraz większej ilości zadań, z dystansem podchodzą o nowej drużyny K-9, która ma wzmocnić cały zespół – pięknej detektyw Welles (Christine Tucci) i jej zdyscyplinowanego, dobrze ułożonego dobermana Zeusa. Sytuacja jednak nie daje im wyboru. Detektyw Dooley zostaje zaatakowany przez tajemniczego strzelca i chcąc nie chcąc, wspólnie z nowymi partnerami muszą połączyć siły, aby schwytać szaleńca. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

egipskie-psiaki

„Egipskie psiaki” to zwariowana i pełna merdania ogonami opowieść o potędze przyjaźni oraz pracy zespołowej, która wzruszy i rozśmieszy całą twoją rodzinę. Przygotuj się na kolejną niesamowitą wyprawę z Buddym i resztą psiej paczki! Tym razem przeurocze gadające szczeniaczki Disneya zabiorą cię do Egiptu. (www.filmweb.pl)

 

strachy-na-psiaki

„Strachy na psiaki”. Tym razem przeżyją ekscytujące przygody w tajemniczej rezydencji, w której dzieje się coś bardzo dziwnego… Z pomocą nowych przyjaciół – w tym sympatycznego ducha – dzielne psiaki będą musiały stawić czoła nikczemnemu czarnoksiężnikowi Warwickowi i ocalić świat przed jego podłymi uczynkami! (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

 

dzieki-tobie-win-dixie

„Dzięki Tobie, Winn-Dixie”. Samotna i nie umiejąca nawiązać porozumienia z dziećmi dziewczynka zaprzyjaźnia się z wielkim, brzydkim bezpańskim psem, nazwanym przez nią Winn-Dixie, na pamiatkę po supermarkecie, w którym został znaleziony. Dzięki zwierzakowi bohaterka poznaje całą galerię barwnych postaci, wśród których są m.in. włóczęga (Dave Matthews) i bibliotekarka (Eva Marie Saint). (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

druzyna-buddiego

„Drużyna Buddiego”. Pieskie życie jeszcze nigdy nie było tak zabawne! Wyobraź sobie futerkowe połączenie Beethovena i Kevina samego w domu – nadciągają podniebne szczeniaki! Kochające wszelaki sport psy tym razem muszą poradzić sobie z niewolą. Kiedy tata Buddy i mama Molly zostają porwani, ich los leży w łapkach pięciu uroczych i nicpotych szczeniąt. Zobacz jak rozkoszne maluchy radzą sobie na wolności! Przeżyj wielką przygodę, którą pokocha cała Twoja rodzina! (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

bella-i-sebastian

„Bella i Sebastian”. Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę, dziesiątkujące stada owiec.Czy chłopcu uda się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców? (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

bella-i-sebastian-2

„Bella i Sebastian 2”. Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej ciotki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają jej na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie się oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej, niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

Beethoven: świąteczna przygoda

„Beethoven: świąteczna przygoda”. Wszystko zaczyna się gdy elf Henry leci saniami Świętego Mikołaja z Bieguna Północnego z magicznym workiem pełnym zabawek i niefortunnie rozbija się na drzewie na przedmieściach. Niestety drogocenny ładunek ląduje w złych rękach i teraz wszystko zależy od bohaterskiej postawy Beethovena oraz jego nastoletniego przyjaciela, Masona. Bohaterowie postanawiają uratować Henry`ego i odzyskać zabawki Świętego Mikołaja a tym samym uratować Święta dla wszystkich dzieci na świecie! (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

beethoven

„Beethoven”. Mały bernardyn przypadkowo trafia pod dach państwa Newtonów. Dzieciaki zauroczone szczeniakiem nadają mu imię Beethoven i przekonują niechętnego ojca, by pozwolił im go zatrzymać.Beethoven www.filmweb.pl

 

 

beethoven

„Beethoven na tropie skarbu”. Wielkie kochane psisko i jego trener Eddie (Jonathat Silverman Beethoven 6 Wielka ucieczka) wracając do domu utknęli w małej nadmorskiej miejscowości. Kiedy Beethoven zaprzyjaźnia się z chłopcem z okolicy (Bretton Manley Ted), pomaga mu odnaleźć piracką mapę do zaginionego skarbu i razem wyruszają na spotkanie przygody, która zjednoczy całe miasteczko. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

hachiko„Mój przyjaciel Hachiko” opowiada piękną historię, która zdarzyła się naprawdę w Japonii w 1923 roku. Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Profesor Wilson żyje w małym miasteczku, a codziennie do pracy dojeżdża pociągiem. Jego życie wiedzie się spokojnym rytmem. Pewnego wieczoru wszystko się zmienia, gdy odnajduje on na stacji uroczego puchatego szczeniaka. Wraz z przybłędą rozpoczyna nową drogę życia, która ukazuje mu najpiękniejsze aspekty przyjaźni pomiędzy psem a człowiekiem.

śnieżne psy„Śnieżne psy”Film rozpoczyna się w Miami, gdzie dentysta Ted Brooks prowadzi z powodzeniem swój gabinet stomatologiczny. Sielankowe i uporządkowane życie zostaje przerwane, gdy pamiętnego dnia otrzymuje list, zawiadamiający go o śmierci matki. Cały świat Teda staje na głowie: kobieta, która go wychowywała nie jest jego biologiczną matką, a jest nią zupełnie nieznana mu osoba, która całe życie spędziła na Alasce. Ciekawość skłania go do wyjazdu do małej mieściny, gdzie mieszkała jego matka. Tam staje twarzą w twarz z odziedziczonym spadkiem – stadem huskych. Nieszczęsny Ted staje przed największym wyzwaniem swego życia – mimo śnieżyc, burz, cienkiego lodu, zasp i innych niespodzianek musi nauczyć się trudnej sztuki powożenia psim zaprzęgiem i podjąć walkę o przyszłość swoich czworonożnych przyjaciół. A do Wielkiego Wyścigu Psich Zaprzęgów zostały tylko dwa tygodnie. Sytuację dodatkowo komplikuje pionier Grzmot Jack, surowy „człowiek z gór”, który marzy o przejęciu psów na własność.