Do adopcji: Bruno

BRUNO – przystojny i przebojowy kawaler szuka domu 🧡

Brunek to młody, 4-letni pies w typie amstaffa. Niesamowicie silny i uparty, a przy tym niesamowicie inteligentny. Przez ostatnie lata swojego życia mieszkał w bloku, jest więc nauczony czystości i zostawania podczas nieobecności właściciela.Uwielbia szarpaki – w ten sposób nauczył się rozładowywać emocje. Przy szarpaniu z człowiekiem, raczej nie jest chętny do puszczania zabawki, nie wiemy w jaki sposób poprzedni właściciel dysponował zabawkami tego typu.Do kotów i innych mniejszych zwierząt – stosunek nieznany, ze względów bezpieczeństwa jednak, aktualnie szukamy domu bez innych zwierząt.Z psami nigdy do tej pory nie mieszkał, poprzedni właściciel stosował metody awersyjne na spacerach, w momencie gdy Bruno na psy szczekał.Zaznaczamy więc, że pies prawdopodobnie nigdy nie miał dłuższej styczności z psami i nie jest nauczony życia w jednym domu z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Obecnie Bruno przebywa w hotelu dla psów, gdzie ma ograniczony kontakt z psami. Psy widzą się i mogą się powąchać – Bruno jednak zdecydowanie lepiej czuje się bez ich obecności.Na spacerze potrafi iść spokojnie, na luźnej smyczy, lubi dłuższe wyprawy w ustronne miejsca.W mieście, przy doświadczonym przewodniku jest w stanie zrezygnować z psów, które znajdują się w dalszej odległości. Na te, które podejdą bliżej szczeka, jednak wystarczy z nim odejść troszkę dalej i stopniowo się uspokaja.Nad spokojnym mijaniem psów przyszły właściciel będzie musiał popracować, jednak jest to do wypracowania przy systematycznych spacerach.Jest nauczyony noszenia kagańca, nie ma z tym najmniejszego problemu. U weterynarza przy pobieraniu krwi był za każdym razdem spokojny, po badaniu cierpliwie czekał lub kładł się w gabinecie.Autem jeździ grzecznie, wsiada do niego samodzielnie.

WAŻNE. Jest to pies szybko emocjonujący się, który czasami nie bardzo wie, co z tymi emocjami robić. Z racji przeszłości Brunka, która nie jest za wesoła, szukamy domu bez dzieci.W poprzednim domu był traktowany w nieprawidłowy sposób, co skończyło się ugryzieniem opiekuna, po czym pies został oddany.Od 2 miesięcy pies nie wykazuje żadnych zachowań agresywnych w stosunku do swoich opiekunek (2 kobiety), ani do napotkanych na spacerze ludzi.Do weterynarza (mężczyzny) stosunek neutralny za każdym razem, po badaniu nadstawiał się do głaskania.Z opiekunką, która pracuje z nim codziennie ma już stworzoną relację, tęskno patrzy gdy wychodzi, cieszy się z jej powrotu.Pozwala, a nawet prosi o kontakt fizyczyny, nadstawia głowę i bok do głaskania, lubi leżeć obok niej – spokojnie odpoczywając. W domu to typowy kanapowiec, który ceni sobię wygodę, smaczne jedzenie i szarpaczki.

Osobie przez siebie znanej pozwala na codzienne czynności typu wyczyszczenie uszy, zajrzenie do pyska, oglądniecie zębów i dotyk całego ciała.

Szukamy osoby/rodziny która pokocha Bruna, jednak stanowczej, znającej rasę, najlepiej taką, która miała kiedyś doczynienia z TTB.Pies zostanie wykastrowany w najbliższym czasie.

Obowiązuje procedura adopcyjna (ankieta/rozmowa/wizyta przed i poadopcyjna oraz stały kontakt po adopcji).Adopcja na terenie całego kraju nie stanowi problemu, jednak proszę mieć świadomość, że Bruno potrzebuje jeszcze wiele się nauczyć, nadrobić wszystkie braki wychowawcze, tak więc adopcja do miasta ze sprawdzonym szkoleniowcem/behawiorystą byłaby najlepszą opcją.

Pies przebywa w woj lubelskim.

☎️ KONTAKT : 781011902