Do adopcji: Chmurek

Każdy chciałby mieć takiego psa, jak Chmurek, ale nie każdy może, bo Chmurek jest tylko jeden:) I jest bardzo wyjątkowy:) To pies pogodny, serdeczny, ciekawy świata. Lubi poznawać i uczyć się nowych rzeczy. Eksploatuje swoją energię na spacerach, kiedy jest intensywnie i ma dużo bodźców. Uwielbia kontakt z ludźmi. Jest szczęśliwy, kiedy pozwoli mu się leżeć obok z pyskiem na nodze człowieka, gdy się np. pracuje. Jest też pozytywnie nastawiony do ludzi, których widzi pierwszy raz: na spacerach i gości w domu. Z opiekunem lubi nawiązywać kontakt wzrokowy. W nowych sytuacjach szuka wskazówek od opiekuna, jak się zachować. Ma łatwość w odczytywaniu ludzkich emocji. Nie wymusza niczego na człowieku, nie „dyskutuje” szczekając, jest raczej uległy. W kontakcie z dzieckiem wykazuje się dużą dozą cierpliwości, kiedy ma już dosyć odchodzi do miejsca, w którym ma spokój i nie chce, żeby mu przeszkadzano. Jeśli dziecko jest nachalne potrafi warknąć ostrzegawczo.

Bez problemu zostaje sam w domu na kilka godzin. Nie szczeka, nie wyje. Zachowuje czystość. Nie niszczy rzeczy. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Na spacerach nie szczeka na ludzi. Czasem zdarza mu się podbiec do obcego przechodnia i usiąść przed nim prosząc o smaczek (nauczył się tego od psów w wąwozie, gdzie spaceruje :)) W stosunku do psów na spacerach jest różnie. Kiedy jest bez smyczy lub pies mijający go jest bez smyczy – jest w 95% przyjazny (wyjątek: nienawidzi beagli, trzeba od razu odwoływać, albo wyciągać jego zęby z beagla). W sytuacji, kiedy mija się z psem i oba są na smyczach – raczej będzie zadyma. Ulubioną zabawą są zapasy z psim bratem. Chętnie też bawi się z człowiekiem – szarpakiem i w uciekanie z patykiem. Lubi zajęcia umysłowe np. uczenie się nowych komend i jest w tym bardzo pojętny. Jest szczęśliwy, kiedy uda mu się zadowolić opiekuna:)

Chmurek jest kastrowany, odrobaczony, szczepiony od wścieklizny. Ma około 2-3 lata. Lubi jeść głównie mokrą karmę, aktualnie jest karmiony Doliną Noteci i przepada za nią. Karmy suche lubi wybiórczo. Je spokojnie, nie broni miski. Ma chorobę lokomocyjną.

Pies przebywa w województwie lubelskim. Obowiązuje procedura adopcyjna. Pomagamy w transporcie przy pokryciu kosztów przez nowych opiekunów.

Jeśli chcecie adoptować od nas psa prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej.

* Spośród ankiet, które wpłyną na danego psa, wybieramy kilka spełniających nasze wymagania adopcyjne oraz pasujących do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Następnie kontaktujemy się z tymi osobami telefonicznie w ciągu kilku dni od wypełnienia ankiety. Nie odpowiadamy na wszystkie ankiety. Jeśli w ciągu tygodnia nie zadzwonimy, to znaczy, że Państwa ankieta nie została rozpatrzona pozytywnie lub inny dom spełniał wymagania psa. Wszystkie odrzucone ankiety zostają skasowane. Dziękujemy za zainteresowanie naszymi podopiecznymi oraz poświęcony czas.