Do adopcji: Harry

Harry to pies idealny. Nie wierzycie? Zaraz Wam udowodnimy:)

Jest mądry, kochany i grzeczny. Od pierwszego dnia pobytu w domu tymczasowym nie zdarzyła mu się żadna „wpadka”. Zostawiany w domu na kilka godzin niczego nie niszczy, nie gryzie, nie szczeka, nie wyje, może najwyżej popiskiwać. Zachowuje czystość, sygnalizuje, że chce wyjść na dwór idąc do drzwi. Dość ładnie chodzi na smyczy, zdarza mu się ciągnąć w sytuacji, kiedy coś zwęszy lub gdy jest niewybiegany. Podczas pobytu w domu jest spokojny, noc zazwyczaj przesypia.

Lubi za to intensywne spacery, zdecydowanie musi zużyć nagromadzoną energię. Nie szczeka na mijanych ludzi, nie zaczepia ich. Na ogół jest przyjaźnie nastawiony do napotykanych psów, jednak rzadko się z nimi bawi. W pierwszym kontakcie z człowiekiem jest raczej nieśmiały i wycofany. Nie widać po nim lęku, jednak ostrożnie zawiera nowe znajomości, potrzebuje trochę czasu na zaufanie. Jeśli poczuje się w relacji bezpiecznie otwiera się, okazuje uczucie, domaga się głaskania. Nie jest jednak typem pieszczocha i nachalnego miziaka:) Nie wymusza niczego na człowieku, jest raczej uległy i godzi się z różnymi sytuacjami. Cieszy się na gości. Grzecznie ich wita, po czym zwykle kładzie się gdzieś dalej, obserwuje lub śpi. Nie jest nachalny, nie nauczył się wymuszania ani żebrania.

W kontakcie z dziećmi jest dosyć cierpliwy, ale po pewnym czasie zabawy daje znać, że wystarczy odchodząc na bok. Harry szybko uczy się życiowych umiejętności, głównie tych, które mu się przydają i go interesują:) Ma swoje zdanie, jest dość niezależny i uparty, nie zawsze chętnie wykonuje polecenia. Potrafi udawać, że nie słyszy wołania, kiedy akurat pojawiło się w otoczeniu coś ciekawego. W relacji z dominującym psem, z którym mieszka jest natomiast uległy. Podporządkował się mu, nie upomina się o swoje.

Harry ma około 2-3 lata, jest kastrowany, odrobaczony, zaszczepiony od wścieklizny. Lubi jeść przede wszystkim mokrą karmę, za suchą nie przepada. Aktualnie żywiony jest Doliną Noteci. Na każdą zmianę karmy reaguje biegunką. Je spokojnie, nie broni miski.

Obowiązuje procedura adopcyjna. Pomagamy w transporcie przy pokryciu kosztów przez nowych opiekunów. Jeśli chcecie adoptować od nas psa prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej.

* Spośród ankiet, które wpłyną na danego psa, wybieramy kilka spełniających nasze wymagania adopcyjne oraz pasujących do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Następnie kontaktujemy się z tymi osobami telefonicznie w ciągu kilku dni od wypełnienia ankiety. Nie odpowiadamy na wszystkie ankiety. Jeśli w ciągu tygodnia nie zadzwonimy, to znaczy, że Państwa ankieta nie została rozpatrzona pozytywnie lub inny dom spełniał wymagania psa. Wszystkie odrzucone ankiety zostają skasowane. Dziękujemy za zainteresowanie naszymi podopiecznymi oraz poświęcony czas.