Do adopcji: Łobuz

Super-man? Nie! Oto super-dog Łobuz i potrzebuje kochającego domu! Złowieszcze imię psiaka jest bardzo przekorne, ponieważ Łobuz to jeden z najgrzeczniejszych psów, jakie przebywały w Stowarzyszeniu.

To mały, wesoły rudzielec, przez sąsiadów nazywany Liskiem. Jego kolejny przydomek to Towarzyszący – gdzie człowiek, tam i on – w domu, w ogrodzie i na spacerze. Łobuz jest cudnym pieszczochem! Ceni przytulaski i mizianie ponad przysmaki. W pierwszym kontakcie z nową osobą jest trochę nieufny, ale po chwili każdy przyjaźnie nastawiony do niego człowiek, staje się jego przyjacielem. Jego ulubionym meblem w mieszkaniu jest kanapa. Wymarzoną sytuacją jest, gdy siedzi na niej osoba, której można wejść na kolana i być… głaskanym! Zdarzyło się też, że Łobuz spał w łóżku razem z opiekunami – przyjmował wówczas rolę termoforu, przytulał się i grzał plecki.

Inne super-moce? Empatia! Łobuz testowany jest na dzieciach (i przez dzieci) – obie strony zadowolone. Bardzo lubi zabawy piłką i nawet zdarza mu się ją przynieść i oddać do ponownego rzucenia. Relacje z innymi zwierzętami często przypominają grę Zgaduj-Zgadula. Piesek lubi gonić koty, ale jeśli one nie uciekają, przestają być dla niego interesujące. Jeśli chodzi z kolei o relacje z psiakami, to jedne kocha, a inne toleruje (niezależnie od ich płci). Na spacerach wita się z tymi, które lubi, a pozostałych… unika.

No właśnie – spacery! Łobuz uwielbia spacery! Potrafi chodzić na smyczy – choć przez pierwsze kilka metrów radość z wyjścia tak go rozpiera, że ciągnie. Na szczęście już po kilku minutach przypomina sobie na czym polega koncepcja wyjścia i grzecznie idzie z opiekunem. W domu tymczasowym większość czasu spędza na podwórku – i właśnie tam (lub podczas spaceru) załatwiał swoje potrzeby. Łobuz pięknie pilnuje podwórka – do tego stopnia, iż obszczekiwał okoliczne koty i wiewiórki, które śmiały zapuścić się do Jego ogrodu . Obce osoby przechodzące ulicą obok domu też nie były dla niego obojętne.

Piesek nie rozumie jeszcze komend, ale szybko chwyta, czego się od niego oczekuje. Nauka ze smaczkami działa cuda! A kiedy to Łobuz potrzebuje wsparcia? Wtedy, gdy nadchodzi burza. Piesek staje się wówczas cieniem człowieka, nie odstępuje go na krok. W mieszkaniu jego lęk jest mniejszy, tj. nie chowa się po kątach, ale jest szalenie czujny. Prawdopodobnie Łobuz był kiedyś psem podwórkowym. Po przyjeździe do domu tymczasowego od razu rozgościł się na zewnątrz. Do mieszkania musiał się przekonać, nie potrafił chodzić po schodach (już się nauczył). Kto powie… „challenge accepted”?! Komu Łobuz skradł serduszko?

Dodatkowe informacje: Pies ma ok. 6 lat, jest wykastrowany, zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Obowiązuje procedura adopcyjna. Pies przebywa w woj. lubelskim. Pomagamy w transporcie przy pokryciu kosztów przez nowych opiekunów.

Jeśli chcecie adoptować od nas psa prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej.

* Spośród ankiet, które wpłyną na danego psa, wybieramy kilka spełniających nasze wymagania adopcyjne oraz pasujących do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Następnie kontaktujemy się z tymi osobami telefonicznie w ciągu kilku dni od wypełnienia ankiety. Nie odpowiadamy na wszystkie ankiety. Jeśli w ciągu tygodnia nie zadzwonimy, to znaczy, że Państwa ankieta nie została rozpatrzona pozytywnie lub inny dom spełniał wymagania psa. Wszystkie odrzucone ankiety zostają skasowane. Dziękujemy za zainteresowanie naszymi podopiecznymi oraz poświęcony czas.