KOTECZKA KIWI PROSI O POMOC

      Możliwość komentowania KOTECZKA KIWI PROSI O POMOC została wyłączona

KOTECZKA KIWI PROSI O POMOCDwa miesiące temu dostałyśmy zgłoszenie o bezdomnej, młodej kotce (Kiwi), która ma zaburzenia w poruszaniu się, koordynacji ruchów całego ciała. Stan ten utrzymuje się od pewnego czasu, pomimo podjętego podstawowego leczenia nie ma żadnych zmian. Nieustające drgania ciała powodują problemy z pobieraniem pokarmu oraz załatwianiem się. Kiwi nie rośnie, jest ciągle drobna. W styczniu zabrałyśmy kotkę do Kliniki UP w Lublinie. Wykonane badania nie wskazały na przyczynę problemów zdrowotnych kotki. Wynik badania USG oraz wyniki morfologii i biochemii – prawidłowe. Wynik testu FIV/FELV – ujemny. Zalecono konsultację neurologiczną. Do poleconego neurologa z Kliniki w Milanówku (za Warszawą) udało nam się dostać dopiero w marcu.Informacje z opisu badania: "W badaniu w gabinecie kot porusza się z wyraźną ataksją całego ciała. Porusza się ruchem przerywanym, drżenia zamiarowe, hipermetria ruchu. Kot reaguje na otoczenie oraz na kłębek waty w obu polach widzenia. W badaniu obustronny brak reakcji oczu na grożenie, symetria i czucie twarzy prawidłowe, odruchy źrenicowe bezpośredni i pośredni obustronnie prawidłowe, zez pozycyjny symetryczny, oczopląs fizjologiczny obustronnie prawidłowy. Obustronnie prawidłowe reakcje korektury kończyn piersiowych. Opóźnione reakcje umieszczania i skakania kończyn piersiowych. Prawidłowe reakcje korektury kończyn miednicznych ok. 1 sekundy. Obustronny brak reakcji umieszczania oraz skakania kończyn miednicznych. Podejrzenie zaburzeń o charakterze rozsianym z przewagą objawów móżdżkowych. W diagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę chorobę wrodzoną, przebyte zapalenie lub uraz mózgu. Do rozważenia badanie poziomu przeciwciał w kierunku toksoplazmozy." Neurolog zalecił podawanie, m.in. leku przeciwpadaczkowego, który ma na celu wyciszenie drgawek. Po dwóch tygodniach mamy przekazać lekarzowi informacje dotyczące efektów działania leku. Aby dopełnić diagnozy chcemy wykonać zalecone badanie w kierunku toksoplazmozy. Jesteśmy umówione na najbliższą środę.

Opublikowany przez Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę" na 19 marca 2017

Dwa miesiące temu dostałyśmy zgłoszenie o bezdomnej, młodej kotce (Kiwi), która ma zaburzenia w poruszaniu się, koordynacji ruchów całego ciała. Stan ten utrzymuje się od pewnego czasu, pomimo podjętego podstawowego leczenia nie ma żadnych zmian. Nieustające drgania ciała powodują problemy z pobieraniem pokarmu oraz załatwianiem się. Kiwi nie rośnie, jest ciągle drobna. W styczniu zabrałyśmy kotkę do Kliniki UP w Lublinie. Wykonane badania nie wskazały na przyczynę problemów zdrowotnych kotki. Wynik badania USG oraz wyniki morfologii i biochemii – prawidłowe. Wynik testu FIV/FELV – ujemny. Zalecono konsultację neurologiczną. Do poleconego neurologa z Kliniki w Milanówku (za Warszawą) udało nam się dostać dopiero w marcu.

Informacje z opisu badania: „W badaniu w gabinecie kot porusza się z wyraźną ataksją całego ciała. Porusza się ruchem przerywanym, drżenia zamiarowe, hipermetria ruchu. Kot reaguje na otoczenie oraz na kłębek waty w obu polach widzenia. W badaniu obustronny brak reakcji oczu na grożenie, symetria i czucie twarzy prawidłowe, odruchy źrenicowe bezpośredni i pośredni obustronnie prawidłowe, zez pozycyjny symetryczny, oczopląs fizjologiczny obustronnie prawidłowy. Obustronnie prawidłowe reakcje korektury kończyn piersiowych. Opóźnione reakcje umieszczania i skakania kończyn piersiowych. Prawidłowe reakcje korektury kończyn miednicznych ok. 1 sekundy. Obustronny brak reakcji umieszczania oraz skakania kończyn miednicznych. Podejrzenie zaburzeń o charakterze rozsianym z przewagą objawów móżdżkowych. W diagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę chorobę wrodzoną, przebyte zapalenie lub uraz mózgu. Do rozważenia badanie poziomu przeciwciał w kierunku toksoplazmozy.” Neurolog zalecił podawanie, m.in. leku przeciwpadaczkowego, który ma na celu wyciszenie drgawek. Po dwóch tygodniach mamy przekazać lekarzowi informacje dotyczące efektów działania leku. Aby dopełnić diagnozy chcemy wykonać zalecone badanie w kierunku toksoplazmozy. Jesteśmy umówione na najbliższą środę.