O nas

Ratowanie zwierząt zaczęliśmy jesienią 2009r., kiedy to zadzwonił pierwszy telefon w sprawie bezdomnych psów na jednym z radzyńskich osiedli. Interwencja zakończyła się sukcesem. Z czasem telefonów i próśb o pomoc zaczęło przybywać. W kwietniu 2012r. oficjalnie powstało Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę”. Nasze codzienne działania to interwencje ratujące życie bezdomnych zwierząt, opieka nad tymi żyjącymi w trudnych warunkach, zapewnianie im domów tymczasowych, socjalizacja, szukanie domów stałych i edukacja lokalnego społeczeństwa.
Nie mamy stałych sponsorów. Działamy własnymi rękami i nieograniczoną miłością do zwierząt staramy się pomagać, jak możemy. Na szczęście wspierają nas ludzie dobrej woli. W ciągu naszej działalności udało się uratować ponad 350 psów i ponad 100 kotów. Obecnie w domach tymczasowych przebywają 42 psy i 26 kotów. Staramy się jak możemy, ale czasem codzienność nas przerasta. Coraz trudniej znaleźć domy tymczasowe i stałe, coraz częściej musimy szukać dobrych ludzi na terenie całego kraju, co wiąże się z ogromną ilością pokonywanych kilometrów, dużymi kosztami i wieloma godzinami za kółkiem. Jesteśmy zadłużeni w klinikach weterynaryjnych i w sklepach z karmą na blisko 4000zł. Największe dramaty rozgrywają się zimą i latem, gdy ludzie przed świętami lub wyjeżdżając na wakacje pozbywają się zwierzaków. Nie chcemy ich oddawać do schronisk. Główną ideą powstania Stowarzyszenia było uchronienie zwierząt od schroniskowej traumy. Naszym mottem są słowa św. Franciszka z Asyżu: „Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych Braci Mniejszych jest niekrzywdzenie ich. Jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję: SŁUŻYĆ IM POMOCĄ, KIEDYKOLWIEK BĘDĄ JEJ POTRZEBOWALI.” Udało się zainicjować działalność młodzieżowego wolontariatu przy Gimnazjum nr 1 i młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim. Podejmujemy szereg inicjatyw w celu pozyskania karmy oraz pieniędzy potrzebnych na leczenie i utrzymanie naszych podopiecznych.
Do tej pory z powodzeniem zrobiliśmy:
2013r.: start projektu „Wolontariat”; organizacja koncertu lokalnych zespołów muzycznych; zbiórka karmy
w supermarketach; realizacja projektu „Kundelki z Kalendarza” w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE.
2014r.: organizacja I Wystawy Psów Nierasowych; wprowadzenie programu „Adopcje wirtualne”; uruchomienie strony internetowej www.podajlape.info.pl; zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla Misia, który całe swoje życie przeżył
w strasznych warunkach.
2015r.: powstanie Bazarku, na którym są prowadzone aukcje m.in. biżuterii i rękodzieła; „Książka dla Psa” – kiermasze książek używanych; uratowaliśmy dwie kozy – Balbinę i Nutkę – znaleźliśmy im szczęśliwy dom.
O interwencjach na bieżąco piszemy na stronie internetowej www.podajlape.info.pl oraz na naszym fanpage’u: https://www.facebook.com/PodajLapeRadzyn/.

Historia Stowarzyszenia jest opisana w Kąciku Milusia:
1. http://www.podajlape.info.pl/to-juz-3-lata-3-czerwca-2015/
2. http://www.podajlape.info.pl/jak-powstalo-nasze-stowarzyszenie/

Wpłaty przez system PayPal

 

Dane do przelewów krajowych:
RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ ZWIERZĄT PODAJ ŁAPĘ
Radzyń Podlaski
numer konta: 13 2030 0045 1110 0000 0239 8390

Dane do przelewów zagranicznych:
BANK BGŻ
IBAN: PL13203000451110000002398390
SWIFT: GOPZPLPW